Апсайклінг-виробництво

Апсайклінг стає дедалі більше популярним в Україні як бізнес, оскільки зростає кількість свідомих людей, які віддають перевагу товарам та виробам, що мають не тільки творчу складову, а й екологічну, як-от ляльки з текстильних відходів виробництва, гаманець із банера, таця зі скляної пляшки, торба чи пуф — зі старих джинсів.

Апсайклінг — це насамперед метод створення нових товарів; творче перетворення старих речей або відходів на цікаві предмети побуту, модний одяг та аксесуари, предмети декору тощо.

На відміну від апсайклінгу, перероблення (ресайклінг) передбачає технологічний процес зі зміною фізичних, хімічних або біологічних властивостей відходів. На відміну від повторного використання або реюзу, апсайклінг передбачає зміну якості речі та поновлення її цінності у новому форматі. Наприклад, коли старі джинси відремонтували та використовували за тим же призначенням, то це реюз, а коли з них пошили одяг нового ґатунку чи щось інше (наприклад, торбу), то це вже апсайклінг.

Економічна ефективність

Апсайклінг дає можливість розвивати нішевий сектор економіки та створювати нові робочі місця. Закуповувати чи збирати сировину для апсайклінгу часто можна на безкоштовній основі.

Екологічна ефективність

Апсайклінгові виробництва дають можливість керувати відходами та не припускати їхнього перетворення на сміття та забруднення ними довкілля. Так, якщо брати дані про текстиль, який часто стає сировиною для апсайклінгових виробництв, то, наприклад, текстильна промисловість у США офіційно визнана другим за масштабом забруднювачем довкілля після нафтогазової промисловості. Щорічно середньостатистичний житель нашої планети викидає 32 кг одягу та взуття. За підрахунками агентів з охорони навколишнього середовища США з 1960 року кількість текстильного сміття у світі зросла на 811 %.

Роль у сертифікації

Апсайклінг дає можливість зменшити кількість потенційних відходів, оскільки їх використовують як сировину для створення нових продуктів та товарів. У такий спосіб міста та громади можуть досягати меншого показника змішаних відходів, які прямують на видалення / захоронення, та реалізують на практиці перший та другий головні принципи у керуванні відходами — запобігання та зменшення.

Приклади в Україні