Potrib - пошиття наплічників та бананок з обрізків тканини, м. Львів
Бананка бренду Potrib. Фото: Фейсбук бренду
Potrib – молодий український бренд, команда якого виготовляє наплічники, бананки та сумки з обрізків тканини, які отримує від місцевого виробника безкаркасних меблів.
З чого все почалося? Власниця та ідейниця бренду Ілона Шевчук, будучи студенткою долучилася до Української академії лідерства, де вперше серйозно задумалася про проблему відходів та можливість створювати речі з, здавалось би, непотребу. Тоді у дівчини з’явилася ідея перешивати старий одяг. Після цього було прийняте рішення пройти швейний курс та водночас шукати фінансування для своєї ідеї.
Власниця та ідейниця бренду Ілона Шевчук. Фото: Надане Ілоною Шевчук
Перше фінансування Ілона отримала від БУР LAB (проєкт ГО “Будуємо Україну Разом”) під відкриття простору-майстерні. В цей же період випала можливість попрацювати на виробництві безкаркасних меблів у Львові. Там дівчина помітила, що в процесі виробництва утворюється велика кількість залишків, які просто викидають. Тоді Ілона, за домовленістю із виробником, взяла перший пакет обрізків тканини, аби спробувати зробити якийсь виріб. Через спроби, помилки та перші працюючі зразки це вилилося у створення наплічників та банок. По суті це стало поштовхом, до створення бренду Potrib. Відтоді почала зростати команда. Наприкінці 2024 року команда нараховувала 8 осіб, серед яких розкрійники, кравчині та менеджерка.
Специфіка роботи. Команда бренду продовжує працювати з тим самим виробником безкаркасних меблів, який передає залишки тканини на безкоштовній основі. Залишків так багато, що команда не завжди встигає все обробляти та використати у своєму виробництві. Аби матеріал з’явився в майстерні Potrib, необхідні час та значні зусилля – організувати логістику, перевезення, посортувати отримані обрізки. В команді порахували, що це вартує дорожче, аніж просто купити рулон нової тканини.
Також були спроби співпраці з іншими підприємствами, які мають залишки матеріалів від своєї діяльності. Проте через обмежені ресурси команди Potrib наразі немає можливості обробляти більшу кількість матеріалу, який, крім того відрізняється своєю якістю та типом, що додає певні складнощі у переналаштуванні процесів. Тому, зауважують у команді, поки для свого виробництва достатньо однієї співпраці.
У комунікації з клієнтами/-ками наголошують на переробці / апсайклінгу, що по суті є основою створених наплічників та сумок. Проте, додає ідейниця бренду Ілона, важливо створювати якісний та зовнішньо привабливий товар, що є ключовим для клієнта. А купуючи товар бренду Potrib, люди роблять ще й трішки більше – вони долучаються до вирішення проблеми текстильних відходів.
Завітавши на сторінку бренду в соціальних мережах, можна побачити, що в описі до товарів є інформація про те, скільки обрізків тканини було використано на пошиття кожного виробу та, відповідно, таку кількість матеріалу врятували від захоронення на сміттєзвалищах. В команді підрахували, що в середньому в рік близько 280 кг обрізків тканини вони використовують для пошиття своєї продукції. Таким чином невеличка ініціатива в масштабах України, своїми силами робить суттєвий внесок у вирішення проблеми захоронення відходів в Україні.
Наплічники бренду Potrib. Фото: Фейсбук бренду
До слова, команда Potrib вперше провела майстер-клас у на своєму виробництві по пошиттю сумок. Для цього мають гарний власний досвід, а також обладнання та матеріали для навчання. Майстер-класи – це про можливість використовувати майстерню у вільний від її основного робочого часу, давати знання та користь усім охочим. В Україні складно знайти курси, де шиють наплічники чи бананки, а майстерня Potrib може це запропонувати.
А ще Ілона, за можливості, ділиться власним досвідом та за попередньою домовленістю проводить екскурсії у своїй майстерні, що знаходиться у Львові.
Майстерня бренду Potrib. Фото: Надане Ілоною Шевчук
Контакти:
- вул. Володимира Великого, м. Львів
- E-mail: care@potribstore.com