Міський город «Сади зростання», м. Луцьк

Міський город відкрився 23 липня 2022 року. Це відкрита ділянка, до якої мають доступ усі містяни і містянки. Тут можна виростити власну їжу, познайомитися з веденням органічного садівництва (пермакультурою) і навчитися утилізовувати органічні рештки завдяки вермікомпостеру.

Партнерами проєкту стали: ГО «Нуль відходів Луцьк», ГО «Інститут транскордонних ініціатив», Луцький національний технічний університет і Департамент молоді та спорту Луцької міської ради.

Міський город знаходиться на території університету, що дає змогу захищати його від вандалів. Ділянка розміром 12х12 метрів. На ній розміщено 20 деревʼяних піднятих грядок. Половина грядок заброньована за студентами ЛНТУ і Малою академією наук. Тут вони мають змогу проводити досліди та вивчати основи агроекології зі своїми студентами і учнями. Інша половина грядок віддана містянам, які виявили бажання орендувати грядки для власного вирощування. Серед бажаючих є державні і приватні установи, громадські активісти/-ки і прості лучани/-ки. Зокрема, деякі орендарі: «Волинська обласна бібліотека для юнацтва» і страхова компанія «PZU Україна».

Також тут проводять тематичні лекції, семінари, майстер-класи, де знайомлять усіх охочих із темою міського городництва.

Контакти: