Міський город «Розсадник», м. Львів

Міський город “Розсадник”

У 2021 році екоактивісти/-ки, звертаючись до міськради з ідеєю популяризації городництва, ставили перед собою цілі з просування органічного землеробства та адаптації міських середовищ до кліматичних змін. Проте війна внесла свої корективи. Сьогодні найбільш часті гості розсадника — переселенці/-ки, які мешкають у модульному містечку за п'ять хвилин від міського городу.

У розсаднику є 17 повноцінних грядок, заповнених компостом, висаджені цибулька, буряк, морква, редис, салатні грядки і колекція пряносмакових культур — м’яти, меліси, чебрецю.

Протягом місяців війни на території розсадника було проведено 30 заходів за участі переселенців та дітей (усього близько 700 учасників). Активісти/-ки також вважають, що, крім урожаю, зустрічі у розсаднику перетворюються на альтернативне дозвілля — не просто піти до парку посидіти на лавці, а й робити щось корисне.

Фото: Тетяна Джафарова

Компостування органічних відходів Окрім грядок тут також є компостери для зелених та харчових відходів. Від початку існування простору було встановлено двосекційний деревʼяний компостер, а наприкінці 2022 року додали ще пʼять: чотири компостери з металевої сітки та дощок, а також один плетений компостер з вербової лози та гілля. Створення плетеного компостеру курувала Наталія Гаєцька з організації «Маріуполь zero waste», яка раніше вже облаштовувала такий компостер у Маріуполі.

Фото: Тетяна Джафарова

Контакти: