Екобус, м. Харків

Екобус на локації. Фото: Добра Воля

З червня 2021 року харків'яни/-ки можуть здати батарейки, ртутні термометри та люмінесцентні лампи до мобільного пункту збору небезпечних відходів — Екобуса. Екобус — це проєкт громадської організації “Добра воля”, яка отримала 1,5 млн грн фінансування з громадського бюджету Харкова. Ініціатори проєкту придбали мікроавтобус, 10 стаціонарних металевих контейнерів для збору небезпечних відходів та розробили буклети. Наразі комунальне підприємство «Муніципальна компанія поводження з відходами» (КП «МКПВ» ) відповідальне за роботу Екобусу.

Крім Екобусу у 2021 році в межах реалізації проєкту «Нам не до лампочки» в Харкові встановлено контейнери для збору небезпечних відходів. Ці контейнери також обслуговує Екобус. Контейнери призначені для користування мешканцями міста. Юридичні особи можуть самостійно укласти договір з КП «МКПВ» та передати небезпечні побутові відходи на утилізацію.

У КП «МКПВ» повідомляють, що ртутні термометри утилізують на спецзаводах України, батарейки — відправлятимуть на утилізацію до Польщі або Словаччини, а енергозберігаючі та трубчасті лампи — знешкоджуватимуть безпосередньо на підприємстві. У тарифі для населення за вивіз сміття закладена складова на утилізацію небезпечних відходів.

До повномасштабної російсько-української війни Екобус їздив по різних мікрорайонах міста, де не встановлені контейнери для збору небезпечних відходів. Також розроблена онлайн мапа з усіма мобільними та стаціонарними пунктами для збору цих відходів. Станом на листопад 2023 року Екобус обслуговує тільки ці контейнери, проте не виїжджає на свої локації. Це вимушені заходи на період війни, аби не було скупчень людей поблизу Екобуса.

Контакти: