Збір батарейок від «Батарейки, здавайтеся!»

Збір батарейок мешканцями/-ками

Діяльність всеукраїнського громадського руху «Батарейки, здавайтеся!» спрямована на популяризацію збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів з метою подальшого перероблення.

Громадська ініціатива зі збору відпрацьованих елементів живлення розпочалася у 2013 році у тодішньому Дніпропетровську. Активісти/-ки почали відкривати пункти збору батарейок та переконувати населення встановлювати контейнери для збору відпрацьованих елементів живлення у школах, офісах, магазинах, житлових будинках.

Дуже швидко цю ініціативу підхопили сотні волонтерів/-ок по всій країні. Люди фінансують утилізацію батарейок, купуючи бокс для їхнього збору і встановлюючи його у власних під’їздах, на роботі тощо. Після наповнення коробку приймає рух «Батарейки, здавайтеся!».

Важливо, що до цієї діяльності долучилися також відповідальні бізнеси — деякі торговельні мережі, в асортименті яких є батарейки та акумулятори, зокрема «Сільпо», «Епіцентр», «Fozzy», «Нова лінія», «JYSK», «COMFY», «Novus», «Leroy Merlin». Імпортуючи до країни ці елементи живлення, вони дбають про їхню утилізацію. Фактично ця діяльність є прообразом європейської системи, коли споживач оплачує збір та утилізацію батарейок ще на етапі їхнього придбання і має можливість принести відпрацьовані батарейки до контейнера, що встановлений у супермаркеті, на автозаправці тощо.

Нині мережа громадського руху «Батарейки, здавайтеся!» налічує 1212 активних пунктів збору, що позначені на його сайті на відповідній мапі. Рух підтримують 1378 людей і 241 компанія, завдяки чому вже 3 % батарейок в Україні йдуть на перероблення. Всі фінансові витрати покриваються за рахунок відкритої краудфандингової платформи руху.

Окрему увагу активісти/-ки руху «Батарейки, здавайтеся!» приділяють вибору компанії-переробника. Вони попереджають українців/-ок про наявність у нашій країні численних псевдопереробників. Це напівмафіозні бізнеси, які приймають небезпечні відходи (зокрема і батарейки) начебто на перероблення, беруть за це гроші, але насправді просто викидають їх у довкілля.

Зібрані в Україні батарейки активісти/-ки руху «Батарейки, здавайтеся!» відправляють на перероблення на завод GreenWEEE в Румунії. Ліцензійним партнером є компанія «Екологічні інвестиції». Про факт збору та перероблення певної кількості батарейок рух «Батарейки, здавайтеся!» регулярно звітує на своїй інтернет-сторінці.

Звіт зі збору та перероблення батарейок за 2021 рік

Пересипання зібраних батарейок у спеціальні бочки для транспортування

Контакти: