Сортування відходів у школах №№ 93, 57, 20, м. Львів

Контейнери для сортування відходів у львівській школі № 93. Фото: Роман Балук, з офіційного сайту Львівської міської ради

У березні 2023 року у школах Львова стартував проєкт із роздільного збору побутових відходів. Він має на меті сформувати навички правильного поводження з відходами у школярів, учителів та обслуговчого персоналу. Спільними зусиллями цей проєкт впроваджують управління освіти та управління з питань поводження з відходами Львівської міської ради, а також перевізник — комунальне підприємство «Львівспецкомунтранс».

Перші контейнери для збору паперу, пластику, скла, органіки та змішаних відходів тестово встановили у трьох школах міста — №№ 93, 57, 20. Контейнерний майданчик облаштували подібно до поїзда із п’ятьма різнокольоровими вагонами, які везуть відходи на утилізацію чи перероблення. Кожен вагон везе свій вид відходів: зелений — скло, жовтий — пластик, синій — папір, сірий — змішані відходи, коричневий — органіку. В такий спосіб діти можуть легко запам’ятати, куди і що саме викидати.

У ліцеї № 93 інформаційну кампанію серед учнів та батьків розпочали дещо раніше, ніж туди прибув поїзд із вагонами-контейнерами. Роздатковий матеріал для цього надала Львівська міська рада. А вчителі природничих наук готують цікаві матеріали про сортування і про те, якої шкоди завдають довкіллю несортовані відходи. І діти, і вчителі розбираються, з яких матеріалів зроблено відходи, які щодня утворюються у ліцеї. З’ясувалося, що сортувати — це цікаво.

У кожній школі, яка бере участь у тестуванні, призначили відповідального за контроль над процесом. Упродовж кількох місяців експеримент виявлятиме слабкі місця у системі сортування відходів у школах. У подальшому їх буде враховано під час впровадження сортування в інших школах.

Зі свого боку, ЛКП «Львівспецкомунтранс» не тільки організовує перевезення відсортованих відходів зі шкіл, а ще й проводить для дітей екскурсії на підприємство, під час яких їм розповідають про перероблення та правильну утилізацію різних відходів. На школярів також чекають екскурсії до міської компостувальної станції «Зелене місто», де органіка переробляється на добрива, і до полігона твердих побутових відходів.

Отже, львівські школярі не тільки вмітимуть правильно сортувати власні відходи, але й матимуть уявлення про те, що у подальшому відбувається із цими відходами — яким чином вони переробляються, утилізуються чи захоронюються.

Контейнери для роздільного збору відходів у львівській школі № 93. Фото з офіційного сайту ЛКП «Львівспецкомунтранс»

Контакти