Роздільний збір відходів в Білогородській громаді, Київська область

Контейнери для сортування в громаді. Фото: Сайт Білогородської громади

Впродовж 2023 року по всій Білогородській сільській територіальній громаді, що на Київщині, було встановлено близько 60 контейнерів для роздільного збору відходів на 40 майданчиках. До цього, у 2021 році, по всій громаді були встановлені 29 спеціальних кольорових трьохсекторних контейнерів для роздільного збору біля закладів освіти, будинків культури та інших муніципальних будівель.

У 2021 році Білогородська сільська рада прийняла програму поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) до 2027 року. Програмою передбачено, що результатом її реалізації стане 100% охоплення мешканців громади послугою вивезення побутових відходів, а рівень сортування відходів домогосподарствами становитиме 40% від загального обсягу.

У селах громади діють різні системи збору вторинної сировини:

Мешканці/-ки громади не сплачують додатковий тариф на вивезення вторинної сировини, яку сортують в окремі контейнери, оплачують лише вивезення змішаних відходів.

Окрім вторинної сировини, у громаді розпочали збирання небезпечних відходів у складі побутових. Для цього розпочали встановлення контейнерів для збору батарейок від мешканців/-нок, а також у бюджеті громади передбачають кошти на утилізацію батарейок.

Марковані мішки для вторинної сировини. Фото: Сайт Білогородської громади

Для зручності пошуку місць розташування контейнерів для сортування відходів на території Білогородської сільської ради сектор екології розробив онлайн-мапу, де вказано: місцезнаходження контейнерів, тип (контейнер-сітка на всі види сировини / металеві трьохсекторні контейнери / окремі контейнери на скло, папір, пластик), доступність (вільний доступ чи лише для мешканців прилеглих багатоповерхівок), контактні дані комунального підприємства, яке їх обслуговує. На карті також позначені комерційні приймальні пункти, куди мешканці/-ки громади самостійно можуть принести свою вторсировину та отримати за неї кошти.

Один раз на квартал відбувається збирання інформації від комунальних підприємств, які обслуговують громаду, про кількість зібраної вторинної сировини. Таким чином в громаді аналізують збільшення/зменшення обсягів сортування.

Контейнери для сортування в громаді. Фото: Сайт Білогородської громади

Як комунікують з населенням про управління відходами в громаді? Для цього використовують сайт та сторінки громади у соціальних мережах, на яких інформують про нововведення, розповсюджують інформаційні матеріали, спілкуються з мешканцями/-ками. Крім того, представники/-ці комунальних підприємств, які обслуговують той чи інший населений пункт, створили групи у вайбері/телеграмі, аби повідомляти мешканців/-ок про правила сортування, вивезення відходів, графіки тощо.

Додатково у громаді розпочали працювати із освітніми закладами, аби через дітей навчати дорослих як правильно сортувати відходи. У 2023 році у всіх школах встановили контейнери для сортування пластику та паперу, а також провели освітні заходи де навчали правил сортування.

Контакти: