Компостування відходів у закладах освіти, м. Луцьк

Пластикові контейнери у навчальних закладах Луцька. Фото: Сайт Волинські новини

У 2021 році працівники/-ці Відділу екології Луцької міської ради розпочали впроваджувати загальне компостування харчових та “зелених” відходів у навчальних закладах Луцька. У тому ж році закупили першу партію компостерів для дошкільних закладів освіти. На ці потреби з міського екологічного фонду виділили понад 86 тисяч гривень. А у 2022 році місто придбало ще 26 компостерів та встановили їх також у дитячих садочках.

Восени 2023 року усі заклади загальної середньої освіти Луцької громади - 36 шкіл - були забезпечені новими компостерами із поліпропілену. За грантові кошти придбали 20 компостерів, а 16 компостерів - за природоохоронні кошти міського бюджету, вони вартували 77 тисяч гривень.

Навчання представників/-ць навчальних закладів. Фото: Сайт Волинські новини

Для того, аби запустити якісне компостування в навчальних закладах, працівники/-ці Відділу екології організували серію практичних навчань для представників/-ць кожного закладу дошкільної та середньої освіти. Зазвичай в такому навчанні беруть участь заступники директорів по господарській частині. Під час зустрічей розповідають, які відходи придатні до компостування, яким чином можна використовувати мікроорганізми бокаші та каліфорнійські хробаки для утворення якісного компосту.

Кожен заклад самостійно визначає осіб, які доглядають за компостерами, це можуть бути або двірники, або працівники/-ці кухні, вчителі/-ьки тощо. Під компостування підпадають харчові відходи, що генеруються в закладах, опале листя, скошена трава. Отриманий компост дитячі садочки та школи використовують для власних потреб, наприклад, підживлюють квіти на клумбах. Також у школах та дитячих садочках проводять навчання для дітей у різноманітних форматах, аби вони також розуміли важливість компостування.

Навчання дітей. Фото: Сайт Волинські новини

Крім того, декотрі дитячі садочки та школи влаштували раніше власні дерев’яні майданчики для компостування, в яких зазвичай компостують листя та траву. Наразі їх використовують паралельно з новими пластиковими компостерами.

Дерев’яні компостери в навчальних закладах. Фото: Сайт Волинські новини

Контакти: