Екохаб, м. Буча, Київська область

Територія Екохабу. Фото: МПП “Рада”

На початку 2024 року у м. Буча відкрили перший майданчик для сортування відходів, який також виконує освітню функцію. Простір Екохаб відкрило підприємство Рада, яке займається збором та заготівлею вторинної сировини.

В Екохабі усі охочі можуть безкоштовно сортувати відходи на майже 50 фракцій. Функціонал станції дозволяє провести глибоке сортування різних видів відходів: від картону й паперу до чеків та шуршиків. Для відвідувачів/-ок простору створили гід, де детально описується кожна фракція відходів та правила сортування.

Екохаб працює у форматі самообслуговування, проте, коли відвідувачі/-ки на 100% не впевнені, в який контейнер потрібно посортувати конкретну річ, то на місці є працівник, який надасть консультацію. В просторі зауважують на якості сортування, тому у перший місяць роботи кожен/-ка відвідувач/-ка отримували в процесі сортування інформаційний супровід працівника або від волонтерів/-ок, які періодично долучаються до роботи хабу.

Територія Екохабу. Фото: МПП “Рада”

Наразі в Екохаб можна принести:

Уся вторинна сировина, крім скла, прямує на підприємство “Рада”. Скло відвозять до Гостомельського склозаводу для подальшого перероблення. Частина коштів від продажу зібраної вторсировини та проведення уроків конвертують у допомогу Збройним Силам України.

Крім того, декотрі відходи збирають окремо, які далі будуть використання у виробництві RDF палива. До цих відходів в Екохабі відносять пластикові відходи, які не можна відсортувати в інші контейнери в центрі та вони не зроблені в полівінілхлориду (ПВХ). Тим не менш, просимо зауважити, що подальше спалювання RDF — це трудомісткий та енергоємний процес, під час якого утворюються ті самі види забруднення, що й від традиційних сміттєспалювальних установок. Детальніше про спалювання RDF ви можете почитати у посібнику "Міф про безпечне сміттєспалювання".

Інформаційні плакати на території Екохабу

В межах Екохабу функціонує Екошкола, де навчають дітей та дорослих правильно сортувати відходи, розповідають про способи зменшення кількості відходів в побуті та повторного використання речей. Заняття проводяться у невеликих групах до 10-12 осіб, аби кожен/-на мали можливість активно брати участь та отримати необхідний рівень уваги та дбайливого ставлення. Гостей пригощають смаколиками та чаєм, а для дітей працівники/-ці простору організовують ігри, показують мультфільми про турботу про довкілля, пропонують розмалювати розмальовки. Навчання є платним, наразі вартість складає 200 грн з групи.

Навчальний простір в Екохабі: МПП “Рада”

Графік роботи Екохабу: вівторок-середа, п’ятниця-неділя, 09:00-15:00. Понеділок та четвер – вихідні.

Контакти: