Екобус, м. Хмельницький

Екобус на локації. Фото: Офіс проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький”

З 2018 року у Хмельницькому діє програма збору небезпечних відходів у складі побутових - Екобус. Екобус за графіком у різних мікрорайонах міста приймає такі відходи:

Станом на 2023 рік у Хмельницькому є 21 локація, де стоїть Екобус. Діяльність Екобусу фінансується за рахунок міського бюджету та ХКП “Спецкомунтранс”, куди входить передача небезпечних відходів ліцензованим компаніям: ДП “Боднарівка” ЛКП “Зелений Львів” та ТОВ “Екологічні інвестиції”.

За 5 років роботи Екобусу його послугами скористалися 35 000 разів, а на полігон твердих побутових відходів не потрапило 21 500 кг батарейок, 86 700 шт. ртутьвмісних ламп, 6 500 шт. ртутних термометрів, 5 900 кг медикаментів, 4 700 кг побутової хімії та фарби, 3 300 кг відпрацьованого електричного та електронного обладнання.

Також Екобус долучають до освітнього процесу. Спільно із представниками/-цями офісу проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький” організовуються навчальні візити до дитячих садочків та закладів середньої освіти. Декілька разів на рік на локаціях Екобусу проводяться лекції та майстер-класи щодо поводження з небезпечними відходами у складі побутових.

Візит до дитячого садочку. Фото: Офіс проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький”

Батарейки, що діти збирають у садочках та школах, також забирає Екобус. Крім того, декілька разів на рік бус виїжджає у сільські населені пункти Хмельницької громади для збору батарейок від мешканців/-ок, що їх приносять до навчальних закладів.

Після повномасштабного вторгнення Екобус залучають до волонтерських ініціатив. На локації тепер можна приносити матеріали для виготовлення окопних свічок (металеві бляшанки, картон, віск, парафін) та пластикові кришечки, які далі передають у благодійні фонди, а ті, за отримані кошти, купують безпілотники для Збройних сил України. Масовані обстріли енергетичної інфраструктури спричинили використання електричних генераторів жителями міста, тому з’явилася потреба збору відпрацьованих мастил. Тому було прийняте рішення про приймання Екобусом такого мастила від жителів.

Також небезпечні відходи в Хмельницькому жителі/-ьки можуть відносити до Центру управління відходами.

Візит до дитячого садочку. Фото: Офіс проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький”

Щомісяця графік роботи Екобусу публікується на сторінках проєкту “Розумне Довкілля. Хмельницький” у соціальних мережах, сайті Хмельницької міської ради, а також у місцевих онлайн медіа.

Контакти: